v.o.s.; návrh na zápis do seznamu správců podává v.o.s., která o zápis žádá. Náležitosti návrhu – obchodní jméno a sídlo v.o.s. + výpis z OR, jména a příjmení společníků v.o.s. (jejichž prostřednictvím bude v.o.s. vykonávat činnost správce), osvědčení o jejich bezúhonnosti a odborné způsobilosti (pokud dojde ke změně těchto společníků v.o.s., pak v.o.s. sdělí soudu jména a příjmení nových společníků a připojí doklady – viz výše). (V seznamu správců se potom zapíše obchod. jméno v.o.s., její sídlo, IČO, jména, příjmení, bydliště a rodná čísla společníků v.o.s., jejichž prostřednictvím bude v.o.s. vykonávat činnost správce.)
Osoby se do seznamu zapisují v pořadí dle dnů, kdy byl návrh podán.
Soud vyškrtne osobu ze seznamu správců, pokud o to požádá, pozbyla předpoklady pro výkon povolání / zaměstnání, které bylo předpokladem pro zápis do seznamu správců / předpoklady pro výkon funkce správce, zemřela (advokáti, notáři, jiné vhodné FO).
Soud vyškrtne ze seznamu správců v.o.s., jestliže o to požádá, je v likvidaci / na její majetek byl prohlášen konkurs / byl zamítnut návrh na prohlášení konkursu pro nedostatek majetku / bylo povoleno vyrovnání / byla zrušena / její společníci přestali splňovat podmínky pro zapsání do seznamu správců.
Výjimečně lze ustavit správcem toho, kdo v seznamu není, pokud splňuje předpoklady a s ustavením souhlasí.
Věřitelé mohou nahlížet do seznamu správců a pořizovat z něho opisy a výpisy v úředních hodinách pod dozorem pověřeného pracovníka soudu. Místnosti k tomu určené musí být na orientační tabuli soudu zřetelně označeny a uvedeny.
Žádné komentáře:
Okomentovat