Cílem práce je zjistit, jaký je zájem o sport a tělovýchovu z pohledu obce, tzn. jaké sportovní akce nabízí svým občanům, jakou částí z obecního rozpočtu přispívá na sport a tělovýchovu apod.. Dále chci zjistit, jak je obec informována o součastných trendech, problémech, přínosech a možnostech podpory (financování) sportu a tělesné výchovy.
Práce se skládá ze dvou částí. První část je teoretická, v této části jsem vycházel z literatury související s tématem práce a použil jsem metodu analýzy dokumentů a literárních pramenů. V druhé, praktické části, jsem využil informace získané z internetových stránek vybraných obcí, a dále přímo z obecních úřadů těchto obcí. Při získávání poznatků byla využita metoda dotazníku a rozhovoru.
1. TEORETICKÝ ÚVOD DO PROBLEMATIKY
1.1 Definice klíčových pojmů
TĚLESNÁ VÝCHOVA - je pedagogická činnost, jež cílevědomě využívá tělesných cvičení k působení na všestranný a harmonický rozvoj cvičících a jejímž prostřednictvím záměrně formují jejich morální a charakterové rysy. (9)
TĚLOCVIČNÁ REKREACE - tímto pojmem rozumíme zájmovou, ve volném čase prováděnou tělocvičnou, případně jinou pohybovou činnost, zaměřenou na obnovu a rozvoj sil po vykonané práci, na udržení tělesné i duševní kondice, na příjemné prožití volného času aktivní pohybovou činností. Tento druh tělocvičné aktivity je označován i jinými oficiálními či neoficiálními termíny jako je tělocvičná rekreace, rekreační sport, sport pro všechny apod., které většinou vyjadřují stejnou činnost. (9)
Článek podporuje:
hokejky, brusle, hokejové chrániče
Žádné komentáře:
Okomentovat