- 1938 ČSR nejvyšší počet hokej klubů v Evropě (361)
- 1996 1.místo MS ve Vídni pro samostatnou ČR
- 1998 1. místo OH Nagano

Charakteristika hry
Ø Lední hokej hrají 2 družstva po 5 hráčích, plus jeden brankář. Střídání hráčů se provádí během hry i při přerušení hry a počet střídání není omezen.
Ø Pokud dojde ke špatnému střídání tím, že je 6 aktivních hráčů, uděluje se 2 minutový trest pro hráčskou lavici.
Ø Řádné utkání trvá 3 x 20 minut čistého času se dvěma přestávkami po 15 minutách mezi jednotlivými třetinami. Družstva si po každé třetině vymění strany.
Ø V utkání play off, kdy musí být znám vítěz, se utkání prodlouží o deset minut čistého času s náhlým vítězstvím. Nepadne-li branka, provádějí se trestná střílení k určení vítěze.
Ø Vítězem utkání je družstvo, které dosáhlo vyššího počtu vstřelených branek. Není-li dosaženo žádné branky nebo dosáhnou-li obě družstva stejného počtu branek, je výsledek utkání nerozhodný.
Ø Hraje-li tým v oslabení, musí mít na ledě minimálně čtyři hráče včetně brankáře.
Ø Cílem hry je vstřelit více gólů než soupeř.
Ø Je to tvrdá hra, náročná na fyzičku i správnou strategii a je to nejrychlejší kolektivní hra.
Ø Lední hokej je charakteristický množstvím neobvyklých činností: bruslení, ovládání kotouče pomocí hokejové hole ve stálém fyzickém kontaktu se soupeřem.
Ø Rozvíjíme především rychlost, sílu, vytrvalost, obratnost, hra v kolektivu, sebekontrola.

Hrací plocha
Hokej se hraje na bílé ledové ploše zvané hřiště.
Po celém obvodu hřiště je hrazení nebo-li mantinel s ochranným sklem.Před každou brankou je vyznačeno brankoviště o poloměru 180 cm.Uprostřed středové čáry je vyznačen středový kruh o poloměru 450 cm.V obou koncových pásmech jsou kruhy na vhazování po obou stranách branky, také o poloměru 450 cm.
- Rozměry hřištěMaximální velikost : 61 m dlouhé a 30 m široké.Minimální velikost : 56 m dlouhé a 26 m široké.Rohy musí být zaobleny v poloměru 7 až 8,5 m.
Pro mistrovství IIHF musí být hřiště 60 až 61 m dlouhé a 29 až 30 m široké.